Jiří Josek Friel, Brian - Lásky paní Katty / The Loves of Cass McGuire

Jiří Josek je překladatel, nakladatel, režisér a autor.

Friel, Brian - Lásky paní Katty / The Loves of Cass McGuire

Lásky paní Katty / The Loves of Cass McGuire
Autor: Friel, Brian
Překlad: Josek, Jiří, Šedá, Věra

Tragikomická hra Lásky paní Katty (The Loves of Cass McGuire) irského dramatika Briana Friela, v níž nechybí humor, životní nadhled i dojetí. Je skvělou hereckou příležitostí pro představitelku titulní role, Jiřinu Bohdalovou, která všech možností textu beze zbytku využila. Divadlo Na Jezerce hru nabízí ve hvězdném hereckém obsazení. Překlad JiříJosek a Věra Šedá, premiéra Divadlo na Vinohradech 2004, Divadlo Na Jezerce 2005.


Hrálo se

Divadlo: Praha - Divadlo Na Jezerce, Premiéra: 03.10.2005 , Derniéra: 01.06.2014, , http://www.divadlonajezerce.cz/Divadelni-Hra-19-La...

Divadlo Na Jezerce 2005:

Tragikomedie o vitální Katty, která nevzdává svůj nelehký život ani po té, co ji rodina umístí do domova důchodců... Obnovené nastudování inscenace, která se hrála v Divadle na Vinohradech.

Premiéra: 3.10.2005. Překlad: Věra ŠedáJiří Josek. Dramaturgie: Alena Kožíková. Scéna:Dana Malá. Kostýmy: Jarmila Konečná. Hudba: Dalibor Gondík. Úprava a režie: Vladimír Strnisko.

Jiřina BohdalováVěra KubánkováJaroslav KepkaJaroslav Satoranský / Zdeněk Maryška (původně také Pavel Soukup), Dana Syslová / Veronika Jeníková (původně takéSimona Stašová), Oldřich Vlach / Rudolf JelínekTereza Němcová (původně také Andrea Elsnerová)

Frielův text nemá tak drsný jazyk, jako většina irské dramatiky, která na našich jevištích získává čím dál tím větší oblibu. Je spíše jevištní básní, která je ale plná humoru. Podivné, bizarní příběhy paní Katty, jsou plné laskavosti a moudrosti. Hra je nabitá nejen humorem a poezií, ale zároveň i krutostí.

„Postava Katty se pohybuje v poloze, kterou mám ráda. Balancuje mezi smíchem a slzami“, říká Jiřina Bohdalová.

 

 

© Nakladatelství ROMEO 2018 Česká republika. Obchodní podmínky, Jak nakupovat
Web vytvořil hudym.com
Nahrávám...
 
 
Zavřit