Jiří Josek Traversová, P. L.; Sherman, Richard , Sherman, Robert ; Fellowes, Julian ;  Stiles, George; Drewe, Anthony - MARY POPPINS

Jiří Josek je překladatel, nakladatel, režisér a autor.

Traversová, P. L.; Sherman, Richard , Sherman, Robert ; Fellowes, Julian ; Stiles, George; Drewe, Anthony - MARY POPPINS

MARY POPPINS
Autor: Traversová, P. L.; Sherman, Richard , Sherman, Robert ; Fellowes, Julian ; Stiles, George; Drewe, Anthony
Překlad: Jiří Josek

Pohádkově romantický muzikál. Jeho příběh se odehrává v Londýně konce 19. století a jeho hrdinkou je originální vychovatelka Mary Poppinsová, která se zjeví na přání malých dětí Banksových, jimž rodiče nevěnují (jak je, bohužel, obvyklé i dnes) příliš pozornosti. Tato neobvyklá vychovatelka disponující kouzelnými dovednostmi prozáří jejich dětský svět hravostí, svobodou a fantazií natolik, že nakonec dokážou společně proměnit i charaktery rodičů...


Hraje se

Divadlo: Praha - Divadlo Hybernia, Premiéra: 15.12.2014 , http://www.eseznam.cz/index.php/rubriky/z-kultury/...

Hrálo se

Divadlo: Brno - Městské divadlo Brno, Premiéra: 20.11.2010 , Derniéra: 21.12.2013, , http://www.mdb.cz/inscenace/252-mary-poppins/...
Divadlo: Praha - Divadlo Hybernia, Premiéra: 01.02.2013 , Derniéra: 25.05.2013,

Městské divadlo Brno - SUPERKALIFRADŽILISTIKEXPIJALIDÓZNÍ MUZIKÁL / česká premiéra

Režie inscenace se chopil Petr Gazdík, držitel Ceny Thálie za rok 2010. Choreografie se ujala Lucie Holánková, scénografie je dílem Petra Hlouška.

Těšit se lze na strhující hudební show plnou magie, náročná taneční a stepařská čísla a samozřejmě na úžasné představitelky titulní role: Alenu Antalovou, Radku Coufalovou či Johanu Gazdíkovou, která byla za mimořádné ztvárnění této role nominována na Cenu Thálie!

Premiéra: 20. listopad 2010
Délka představení: 02:50

Počet repríz: 122

"Vezměte své děti, vezměte vnoučata a vemte i své rodiče, budete se mít skvěle!"

Po mimořádném ohlasu muzikálů Čarodějky z Eastwicku či Bídníci, přichází nyní Městské divadlo Brno ve spolupráci s Cameron Mackintosh Ltd. a produkcí Walt Disney s rodinným muzikálem Mary Poppins,českým divákům známým v prvé řadě díky divadelnímu remaku proslulého filmu z roku 1964, ověnčeného pěti Oscary. Ten vznikl na motivy dětských knížek známé anglické autorky P. L. Traversové.

Náš příběh se odehrává v Londýně konce 19. století a jeho hrdinkou je originální vychovatelka Mary Poppinsová, která se zjeví na přání malých dětí Banksových, jimž rodiče nevěnují příliš pozornosti. Tato dokonalá vychovatelka disponující kouzelnými dovednostmi prozáří jejich dětský svět hravostí, svobodou a fantazií a zcela převrátí přísný řád Banksovic domu natolik, že nakonec dokáže proměnit i samotné rodiče. Protože jak říká sama Mary:

"Stačí jen chtít a rázem vše je možné!"

Největší muzikálový producent všech dob, sir Cameron Mackintosh, čekal na možnost převedení filmové verze do divadelní podoby celých 40 let. Zcela jedinečnou divadelní show doplnil novými písněmi a vytvořil na jeho základě mimořádně výpravnou podívanou, která sklízí úspěchy v Londýně i na Broadwayi.

Městské divadlo Brno se díky svému světovému renomé stalo teprve 6. divadlem světa, kterému byla pro uvádění tohoto úžasného muzikálu exkluzivně povolena licence.

oficiální ankety:

Johana Gazdíková nominace na Cenu Thálie 2010
v anketě portálu i-divadlo.cz:
1. místo v kategorii Nejlepší inscenace roku 2010
Dušan Vitázek - 1. místo v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2010
Alena Antalová - 2. místo v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2010
Radka Coufalová - významné umístění v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2010

© Nakladatelství ROMEO 2018 Česká republika. Obchodní podmínky, Jak nakupovat
Web vytvořil hudym.com
Nahrávám...
 
 
Zavřit